укр | рус
Основні розділи
Архiв новин
< >
Контакти
тел./факс
       (057)392-30-14

тел.

       (057)392-14-82,
       (057)392-01-53
e-mail:
       stkharkov@ukr.net


Адреса: 61091, Україна,

м. Харків, вул. Танкопія 15/2


Робота краєзнавчого відділу проводиться згідно з програмою Всеукраїнського руху учнівської молоді “Моя земля - земля моїх батьків”. Відділ організує та керує діяльністю учнівських об’єднань краєзнавчого напряму, яка спрямована на розширення та поглиблення знань школярів з історії, археології, екології, географії, геології та народознавства, залучення до активної науково-дослідницької діяльності, сприяння розвитку творчої особистості школярів.

У ввідділі краєзнавства працюють гуртки за напрямами: географи-краєзнавці, юні екологи, юні геологи, основи географо-краєзнавчих досліджень, ісмторики-краєзнавці, юні музеєзнавці, юні етнографи, народознавці, туристсько-краєзнавчі.

   IMG_2228   IMG_2232

Велику увагу педагоги відділу приділяють профорієнтації, роботі з обдарованою молоддю, особливо з сільських шкіл. З цією метою на облСЮТур діють обласні очно-заочні школи юних істориків та географів.
На базі відділу з 1976 року діє наукове товариство юних краєзнавців “Слідопит”, яке стало у 1994 році базою для відкриття секцій історико-географічного напряму Харківського територіального відділення Малої академії наук України. До складу напряму входять секції географічного краєзнавства, історичного краєзнавства, історії України, права, філософії, соціології, народознавства, геології, археології. За роки діяльності відділення близько 2000 учнів брали участь у роботі секцій, 468 з них стали переможцями обласного етапу конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт. Третій рік поспіль юні краєзнавці Харківського територіального відділення МАН – кращі на Україні.

Юні краєзнавці Харківщини - активні учасники Всеукраїнських акцій та експедицій "Сто чудес України", "Краса і біль України", "Україна вишивана", "Історія міст і сіл України", "Моя Батьківщина - Україна", "Мій рідний край". Вже 12 років поспіль з ініціативи КЗ "Харківська обласна станція юних туристів" проводиться Всеукраїнська філософська історико-краєзнавча конференція учнівської молоді "Пізнай себе, сій рід, свій нарід". Значну увагу працівники відділу приділяють військово-патріотичному вихованню. Щорічно учні навчальних закладів беруть участь у військово-патріотичній акції "Слобожанські дзвони Перемоги", збирають відомості про події Другої світової війни, долі односельців, доглядають за могилами загиблих воїнів, прокладають маршрути місцями бойової слави.

Значна робота проводиться по збору пошуково-краєзнавчих матеріалів про земляків- героїв антитерористичної операції на сході України. 

Методисти краєзнавчого відділу проводять семінари для керівників шкільних музеїв, вчителів географії та керівників природничих, геологічних , фольклорно-етнографічних гуртків, готують методичні рекомендації з краєзнавства для вчителів області, надають їм методичну допомогу, узагальнюють досвід кращих організаторів краєзнавчого руху.

Важливий напрямок роботи відділу – організація діяльності музеїв при закладах освіти області. На базі закладів освіти Харківської області діють 343 музї історичного, краєзнавчого, військово-патріотичного, літературного та інших профілів. В музеях ведеться значна пошукова, освітня, виховна робота.


Традиційним стало проведення масових краєзнавчих заходів: обласних зльотів юних краєзнавців, конкурсів юних мінералогів, олімпіад юних геологів Харківщини, історико-краєзнавчих конференцій.

Відділ підтримує зв”язки і плідно співпрацює з ВНЗ, НДІ (УкрНДІгаз, УкрНЦОВ), виробничими (ВО “Харківліс”, ВО “ПівденУкргеологія”) та громадськими організаціями (товариства охорони природи та охорони пам”яток історії, НТТ нафтової та газової промисловості та ін.).

Співробітники відділу:

 1. Скриль Ірина Анатоліївна - завідувач відділу
 2. Шестопалова Ірина Юріївна - методист  з екологічного напряму, методист І категорії
 3. Пушкар Ірина Іванівна -  методист з музейної роботи, методист ІІ категорії
 4. Кушнарьова Аліна Володимирівна - методист відділу, методист ІІ категорії
 5. Мархалюк Наталія Петрівна - методист відділу, методист ІІ категорії
 6. Пристюк Надія Петрівна - методист відділу, керівник історичних гуртків
 7. Павелко Інна Віталіївна - методист з інформаційно-методичного забезпечення, методист ІІ категорії
 8. Астапова Тетяна Миколаївна - керівник географічних гуртків, керівник гуртка-методист
 9. Кривопустов Сергій Миколайович - керівник екологічних гуртків
 10. Распопов Андрій Миколайович - керівник геологічних гуртків
 11. Кривопустова Алла Борисівна - керівник історичних гуртків
 12. Беліменко Андрій Олександрович - керівник археологічних гуртків
 13. Коваленко Майя Леонідівна - керівник народознавчих гуртків
 14. Тишевська-Шапошник Ольга Володимирівна -  керівник гуртків гуманітарного напряму

Телефон відділу: (057) 392-14-82 


Дошка об'яв
Корисні посилання

Безымянный

 

Міністерство освіти і науки України

 logo

Департамент науки і освіти 

6270

Харківська обласна державна адміністрація

 
Мала академія наук

УДЦТКУМ

Український державний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді

Комунальний заклад "Харківська обласна станція юних туристів" Харківської обласної ради © 2011