укр | рус
Основні розділи
Архiв новин
< >
Контакти
тел./факс
       (057)392-30-14

тел.

       (057)392-14-82,
       (057)392-01-53
e-mail:
       stkharkov@ukr.net


Адреса: 61091, Україна,

м. Харків, вул. Танкопія 15/2


Робота краєзнавчого відділу проводиться згідно з програмою Всеукраїнського руху учнівської молоді “Моя земля - земля моїх батьків”. Відділ організує та керує діяльністю учнівських об’єднань краєзнавчого напряму, яка спрямована на розширення та поглиблення знань школярів з історії, археології, екології, географії, геології та народознавства, залучення до активної науково-дослідницької діяльності, сприяння розвитку творчої особистості школярів.

У ввідділі краєзнавства працюють гуртки за напрямами: географи-краєзнавці, юні екологи, юні геологи, основи географо-краєзнавчих досліджень, ісмторики-краєзнавці, юні музеєзнавці, юні етнографи, народознавці, туристсько-краєзнавчі.

   IMG_2228   IMG_2232

Велику увагу педагоги відділу приділяють профорієнтації, роботі з обдарованою молоддю, особливо з сільських шкіл. З цією метою на облСЮТур діють обласні очно-заочні школи юних істориків та географів.
На базі відділу з 1976 року діє наукове товариство юних краєзнавців “Слідопит”, яке стало у 1994 році базою для відкриття секцій історико-географічного напряму Харківського територіального відділення Малої академії наук України. До складу напряму входять секції географічного краєзнавства, історичного краєзнавства, історії України, права, філософії, соціології, народознавства, геології, археології. За роки діяльності відділення близько 2000 учнів брали участь у роботі секцій, 468 з них стали переможцями обласного етапу конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт. Третій рік поспіль юні краєзнавці Харківського територіального відділення МАН – кращі на Україні.

Юні краєзнавці Харківщини - активні учасники Всеукраїнських акцій та експедицій "Сто чудес України", "Краса і біль України", "Україна вишивана", "Історія міст і сіл України", "Моя Батьківщина - Україна". Значну увагу працівники відділу приділяють військово-патріотичному вихованню. Щорічно учні навчальних закладів беруть участь у військово-патріотичній акції "Слобожанські дзвони Перемоги", збирають відомості про події Великої вітчизняної війни, долі односельців, доглядають за могилами загиблих воїнів, прокладають маршрути місцями бойової слави.

Методисти краєзнавчого відділу проводять семінари для керівників шкільних музеїв, вчителів географії та керівників природничих, геологічних , фольклорно-етнографічних гуртків, готують методичні рекомендації з краєзнавства для вчителів області, надають їм методичну допомогу, узагальнюють досвід кращих організаторів краєзнавчого руху.

Важливий напрямок роботи відділу – організація діяльності музеїв при навчальних заклах  області. У 2010 році відбувся Всеукраїнський огляд музеїв при  навчальних закладах. За підсумками обласного етапу в Харківській області діють 286 шкільних музеїв історичного, краєзнавчого, військово-патріотичного, літературного та інших профілів. В музеях ведеться значна пошукова, навчальна, виховна робота.

Традиційним стало проведення масових краєзнавчих заходів: обласних зльотів юних краєзнавців, конкурсів юних мінералогів, олімпіад юних геологів Харківщини, історико-краєзнавчих конференцій.

Відділ підтримує зв”язки і плідно співпрацює з ВНЗ, НДІ (УкрНДІгаз, УкрНЦОВ), виробничими (ВО “Харківліс”, ВО “ПівденУкргеологія”) та громадськими організаціями (товариства охорони природи та охорони пам”яток історії, НТТ нафтової та газової промисловості та ін.).

Співробітники відділу:

 1. Скриль Ірина Анатоліївна - завідуюча відділом
 2. Шестопалова Ірина Юріївна - методист з екологічного напряму
 3. Пушкар Ірина Іванівна -  відповідальна за музейну роботу
 4. Мисюкевич Аліна Володимирівна - методист по роботі Малої академії наук (відділення філософії та суспільствознавства)
 5. Мархалюк Наталія Петрівна - методист по роботі Малої академії наук (відділення наук про Землю)
 6. Пристюк Надія Петрівна, методист по роботі Малої академії наук (відділення історії)
 7. Павелко Інна Віталіївна - методист з інформаційно-методичного забезпечення
 8. Астапова Тетяна Миколаївна - керівник географічних гуртків
 9. Кривопустов Сергій Миколайович - керівник екологічних гуртків
 10. Распопов Андрій Миколайович - керівник геологічних гуртків
 11. Кривопустова Алла Борисівна - керівник історичних гуртків
 12. Беліменко Андрій Олександрович - керівник археологічних гуртків
 13. Коваленко Майя Леонідівна - керівник народознавчих гуртків
 14. Тишевська-Шапошник Ольга Володимирівна, керівник гуртків

Телефон відділу: (057) 392-14-82


Дошка об'яв
Корисні посилання

Безымянный

 

Міністерство освіти і науки України

 logo

Департамент науки і освіти 

6270

Харківська обласна державна адміністрація

 
Мала академія наук

УДЦТКУМ

Український державний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді

Комунальний заклад "Харківська обласна станція юних туристів" Харківської обласної ради © 2011