До Міжнародного дня музеїв!

Шановні колеги!

18 травня відзначається Міжнародний день музеїв!

Комунальний заклад «Харківська обласна станція юних туристів» Харківської обласної ради від щирого серця вітає усіх юних музейників та їх керівників з Міжнародним днем музеїв!

У закладах освіти Харківської області зареєстровано більше 350 музеїв. Серед них є музеї природничі,  народознавчі, літературні, меморіальні, але найбільше серед них музеїв історичного профілю – історії населеного пункту, історії закладу освіти, військово-історичні, історії рідного краю.

Більшість музеїв області на високому рівні проводять пошукову, дослідницьку діяльність, активно поповнюють фонди в експедиціях та походах по рідному краю, створюють сучасні експозиції та виставки, проводять просвітницьку роботу серед учнівської молоді. 38 музеїв закладів освіти Харківської області носять почесне звання «Зразковий музей». Треба відзначити, і високий рівень наукової роботи – на музейних матеріалах юні музеєзнавці пишуть науково-дослідницькі роботи Малої академії наук України, статті на Всеукраїнські учнівські конференції, які проходять щорічно у Харкові, Миколаєві, Одесі, Черкасах, Слав’янську (Донецька область).

Високий рівень своєї підготовки показують юні екскурсоводи Харківщини і на Всеукраїнському конкурсі юних екскурсоводів – шість років поспіль екскурсоводи Харківщини стають призерами усіх номінацій на Всеукраїнському етапі конкурсу, який проходив у різних містах України (Київ, Чернігів, Тернопіль). Призерами ставали екскурсоводи військово-історичних, загальноісторичних, етнографічних, літературних, краєзнавчих, галузевих музеїв та музеїв історії закладу освіти. В цьому році, у зв’язку з військовим станом, Всеукраїнський етап конкурсу проходив у заочній формі. Усі роботи, направлені на конкурс від Харківської області, посіли призові місця. Так військово-історичний музей Комунального закладу «Клугино-Башкирівський ліцей» Чугуївської міської ради Харківської області посів І місце, а етнографічний музей Комунального закладу «Богодухівський ліцей № 2» Богодухівської міської ради Богодухівського району та музей історії закладу освіти Барвінківського ліцею №1 Барвінківської міської територіальної громади Ізюмського району – ІІ та ІІІ місця.

У цей складний час колектив Комунального закладу «Харківська обласна станція юних туристів» Харківської обласної ради від щирого серця вітає усіх юних музейників та їх керівників з Міжнародним днем музеїв і  бажає, щоб у кожного учня завжди була можливість відкривати для себе нові сторінки історії і культури, знайомитися з пам’ятними датами та місцями, милуватися незвичайними та цікавими знахідками. І, ми щиро віримо, що в усьому цьому для них вірними помічниками завжди будуть музеї закладів освіти.