Видавнича діяльність

Методичні та інформаційні матеріали Короткий зміст Посилання на завантаження

МАТЕРІАЛИ

обласної краєзнавчої акції учнівської молоді

 «ТОПОНІМИ РІДНОГО КРАЮ: АКТУАЛЬНІ ЗМІНИ»

У збірці представлені тези пошукових робіт учасників обласної краєзнавчої акції учнівської молоді «Топоніми рідного краю: актуальні зміни».

Роботи подані в авторській редакції.


+Збірка_Топоніміка_2024

ХVІІ ВСЕУКРАЇНСЬКА ФІЛОСОФСЬКА
ІСТОРИКО-КРАЄЗНАВЧА КОНФЕРЕНЦІЯ УЧНІВСЬКОЇ МОЛОДІ “ПІЗНАЙ СЕБЕ, СВІЙ РІД, СВІЙ НАРІД”

(ТЕЗИ НАУКОВО-ДОСЛІДНИЦЬКИХ РОБІТ)

У збірнику подано тези кращих науково-дослідницьких робіт учнівської молоді, учасників ХVІІ Всеукраїнської філософської історико-краєзнавчої конференції «Пізнай себе, свій рід, свій нарід». Видання має на меті привернути увагу здобувачів освіти, студентів, педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти, позашкільної та вищої освіти, широких кіл громадськості до вивчення спадщини видатного мандрівного філософа, просвітителя Григорія Савича Сковороди, цікавих сторінок історії рідного краю, проблем сучасного світу.
Тези подано в авторській редакції.
Збірка філос. конференції 

УКРАЇНА ПАМ’ЯТАЄ

І СВІТ НЕ ЗАБУДЕ
(матеріали обласного етапу Всеукраїнської краєзнавчої акції учнівської молоді)

У збірці представлені кращі пошуково-краєзнавчі роботи учнівської молоді закладів освіти Харківщини – учасників обласного етапу Всеукраїнської краєзнавчої акції учнівської молоді «Україна пам’ятає і Світ не забуде», присвяченої 90-м роковинам Голодомору 1932-1933 років в Україні – геноциду українського народу.
Матеріали збірки можуть бути корисними учням, студентам, педагогічним працівниками закладів загальної середньої, позашкільної, вищої освіти, всім, хто цікавится історією рідного краю.
Роботи надруковані в авторській редакції.
УКРАЇНА ПАМ’ЯТАЄ І СВІТ НЕ ЗАБУДЕ. docx

Пізнаємо історію України

У збірці представлені авторські завдання з історичного краєзнавства, а також завдання для ЗНО та НМТ з історії України, представлені на офіційних сайтах Регіональних центрів оцінювання якості освіти. Збірка стане в нагоді для проведення історико-краєзнавчих вікторин, занять гуртків з історичного краєзнавства, конкурсу «Відун» з учасниками гри «Сокіл» («Джура») та інших заходів з національно-патріотичного виховання. Збірка Пізнаємо історію України

Набуття навичок водіння велосипедів – запорука якісної підготовки юних велотуристів

Дана  методична робота орієнтована на керівників гуртків велосипедного туризму і містить рекомендації щодо удосконалення водійських якостей гуртківців, вміння ремонтувати та регулювати вузли велосипедів, підготовки велотуристів до успішного подолання дистанцій виду туризму. У наш час тренери не мають можливості повноцінно працювати з гуртками, тож питання методичної роботи налаштовані на дистанційне спілкування. Всі поради роботи можуть використовувати і гуртківці для самостійного навчання.

 

ВЕЛОМЕТОДИЧКА

Шляхами козацької слави і випробувань Слобожанщини

Дана робота буде цікава історикам, краєзнавцям, усім, хто  подорожує рідним краєм,  хто проживає на території Слобожанщини і бажає знати більше про маловідомі сторінки її історії.

 

текст метраб.21р. козацтво

Організаторам екскурсійної діяльності у закладах освіти

У даній збірці представлені нормативно-правові документи з організації екскурсійної діяльності в закладах освіти, навчальна програма «Юні екскурсоводи». Здійснено огляд екскурсійно-освітньої діяльності у позашкільних закладах освіти України. Розглянуті питання специфіки роботи екскурсовода у закладі освіти.
Автори сподіваються, що зібрані у збірці матеріали будуть корисними педагогам закладів освіти різних типів, краєзнавцям, усім тим, хто досліджує рідний край та передає свої знання здобувачам освіти.
Організаторам екскурсійної діяльності

Використання штучного інтелекту у закладах позашкільної освіти

Збірка містить інформаційно-методичні матеріали, досвід впровадження штучного інтелекту та чат-боту ChatGpt на гурткових заняттях у КЗ «Харківська обласна станція юних туристів» Харківської обласної ради.
Збірка призначена для директорів, заступників директорів, методистів, працівників методичних кабінетів, керівників гуртків-методистів та інших працівників закладів позашкільної освіти.
Штучний інтелект

Біологічні назви вулиць Харкова

У даній збірці розглядаються питання вивчення топонімів рідного краю, зв’язок краєзнавчих досліджень здобувачів освіти закладів позашкільної освіти з такою цікавою наукою як топоніміка. Представлені перші дослідження біологічних назв вулиць Харкова у розрізі адміністративних районів міста. Призначена педагогам, краєзнавцям, юним дослідникам рідного краю. Біологічні назви

Використання електронних освітніх ресурсів під час дистанційного навчання у закладі позашкільної освіти 

У збірці розкрито теоретичні основи використання електронних освітніх ресурсів (ЕОР) в освітньому процесі, обґрунтовано актуальність такого використання з урахуванням сучасних умов, потенціалу ЕОР та психолого- педагогічних особливостей вихованців.

Показано досвід використання цифрових технологій в рамках організації дистанційного навчання. Визначено критерії відбору цифрових технологій для реалізації дистанційного навчання у закладі позашкільної освіти.

Видання призначене для директорів, заступників директорів, методистів, керівників гуртків та інших працівників закладів позашкільної освіти.

Електронні освітні ресурси

Інформаційні матеріали про видатних особистостей, чиї життя та діяльність були пов’язані із Харківщиною.

У збірці представлено інформацію про видатних особистостей, чиї життя та діяльність були пов’язані із Харківщиною.

 До Вашої уваги сторінки збірки, присвяченої  видатним харків’янам.

 

ми Харків’яни, нам є ким пишатися

Матеріали Всеукраїнської краєзнавчої акції учнівської молоді «Шляхами мандрів Григорія Сковороди», присвяченої 300 – річчю від дня народження 

Г.С. Сковороди.

У збірці подано науково-дослідницькі роботи, розробки туристсько-краєзнавчих маршрутів та екскурсій учасників Всеукраїнської краєзнавчої акції учнівської молоді «Шляхами мандрів Григорія Сковороди», присвяченої 300-
річчю від дня народження Г.С. Сковороди. Видання має на меті сприяти розвитку творчої особистості вихованців гуртків
туристсько-краєзнавчого профілю, вивчення та популяризації краєзнавчих маршрутів та екскурсій на матеріалах мандрів і життя Григорія Сковороди, його педагогічної та літературної спадщини, формування привабливого педагогічного
середовища як важливого засобу реалізації виховних впливів у системі краєзнавчо-дослідницької діяльності закладів освіти.
Збірка Шляхами мандрів

ХVІ ВСЕУКРАЇНСЬКА ФІЛОСОФСЬКА
ІСТОРИКО-КРАЄЗНАВЧА КОНФЕРЕНЦІЯ УЧНІВСЬКОЇ МОЛОДІ “ПІЗНАЙ СЕБЕ, СВІЙ РІД, СВІЙ НАРІД”
(ТЕЗИ НАУКОВО-ДОСЛІДНИЦЬКИХ РОБІТ)

У збірнику подано тези кращих науково-дослідницьких робіт учнівської молоді, учасників ХVІ Всеукраїнської філософської історико-краєзнавчої конференції «Пізнай себе, свій рід, свій нарід». Видання має на меті привернути увагу учнів, студентів, педагогічних працівників загальноосвітніх, позашкільних та закладів вищої освіти, широких кіл громадськості до вивчення спадщини видатного мандрівного філософа, просвітителя Г.С. Сковороди, цікавих сторінок історії рідного краю, проблем сучасного світу. Збірка Філософська конференція Обкладинка варіант 16

Матеріали обласної краєзнавчої Акції учнівської молоді«Незалежність України очима юних краєзнавців»

Дана збірка включає матеріали обласної краєзнавчої Акції учнівської молоді«Незалежність України очима юних краєзнавців», присвяченій Дню Незалежності України. В Акції взяли участь 543 учні закладів загальної середньої, позашкільної, професійно-технічної освіти Харківщини.

Збірка День Незалежності!!!

Матеріали обласного етапу Всеукраїнської краєзнавчої експедиції учнівської молоді
«МОЯ БАТЬКІВЩИНА – УКРАЇНА»

У збірці представлені тези пошукових робіт учасників обласного етапу Всеукраїнської краєзнавчої експедиції учнівської молоді «Моя Батьківщина – Україна». Роботи подані в авторській редакції. Збірник

Методичні рекомендації щодо організації занять з тактичної медицини для вихованців гуртків

Методичні рекомендації містять матеріали щодо організації занять з тактичної медицини для вихованців гуртків у рамках реалізації державної політики щодо впровадження Концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді. Видання адресоване педагогам, керівникам гуртків закладів позашкільної освіти. тактичн медиц 2022 (1)

Використання інтерактивних форм роботи як приклад педагогічних інновацій в закладі позашкільної освіти

Матеріали, наведені у збірнику, висвітлюють інноваційні технології навчання, які підвищують мотивацію здобувачів освіти, сприяють активізації освітнього процесу та покращенню якості освіти. Збірник знайомить з інноваційними методами навчання та виділяє прийоми мотивації до навчання у вихованців, містить авторські розробки педагогів Комунального закладу «Харківська обласна станція юних туристів» Харківської обласної ради, що використовуються на заняттях гуртків. Збірка призначена для директорів, заступників директорів, методистів, керівників гуртків та інших працівників закладів позашкільної освіти. Методичка  ІННОВАЦІЇ

Матеріали Всеукраїнської краєзнавчої конференції учнівської молоді

«Діти і війна: сучасний вимір»

У збірці представлені матеріали, зібрані учасниками Всеукраїнської конференції учнівської молоді «Діти і війна: сучасний вимір».

Автори робіт свідомо та правдиво описали всі події, з якими вони зіткнулися у часи військової агресії, висловили свою переконливу позицію щодо Перемоги Збройних сил України над російськими окупантами.

Видання буде корисним учням, педагогам, науковцям, усім, хто не байдужий до сучасної історії України.

Фото обкладинки  з альбому «Діти війни» Дмитра Муравського.

Роботи подані в авторській редакції.

Збірка Діти і війна
 

Збірка “Вони захищали

незалежність України”

 

У збірці представлені деякі матеріали про харків’ян – захисників України, які загинули у боротьбі за незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України у період з 2014 по 2021 роки. До збірки увійшли відомості обставин загибелі героїв, особисті фото, інформація про вшанування їх пам’яті. 

Матеріали збірки можуть бути використані учнями, студентами, педагогічними працівниками в освітньо – виховному процесі, всіма, хто небайдужий до історії своєї держави.

 

 

Общий АТО!!!

 

Збірка “Цікаве та корисне про Григорія Сковороду”

 

 

Збірка містить інформаційно-методичні матеріали про вшанування пам’яті видатного українця Григорія Савича Сковороди з нагоди 300-річчя з дня народження, цікаві факти із життя та творчості філософа, практичні завдання. Також у збірці представлені деякі матеріали з досвіду КЗ «Харківська обласна станція юних туристів» Харківської обласної ради у проведенні Всеукраїнської філософської історико-краєзнавчої конференції учнівської молоді «Пізнай себе, свій рід, свій нарід».

Збірка призначена для учнів, учителів, керівників туристсько-краєзнавчих гуртків, усіх, хто цікавиться постаттю Григорія Савича Сковороди.

 

Цікаве про Сковороду

Збірка “Шляхами мандрів Григорія Сковороди Слобожанщиною”

У збірці подано матеріали про життя і творчу діяльність філософа, місця його мандрів Слобожанщиною. Збірка «Шляхами мандрів Григорія Сковороди Слобожанщиною» буде корисною для учнів, студентів, педагогів, краєзнавців, усіх, кого цікавить неординарна постать Григорія Сковороди.

СКОВОРОДА

Збірка інформаційних матеріалів “Пам’ятки природи Харківщини”

Актуальність завдань, пов’язаних з розвитком екологічного краєзнавства, не викликає сумнівів. Шлях до високої екологічної культури лежить через ефективну екологічну освіту, яка стала необхідною складовою екологічно безпечного розвитку суспільства. У закладах освіти Харківщини склалася система роботи з екологічного краєзнавства, яка проводиться в урочний та позаурочний час. Збірка «Пам’ятки природи Харківщини», в якій подається інформація про цікаві об’єкти природно-заповідного фонду Харківської області, допоможе всім, хто цікавиться природою рідного краю.

Розрахована на учнів, студентів, педагогів, краєзнавців.

Пам’ятки природи Харківщини
 

Збірка інформаційних матеріалів “Музейні скарбниці Слобожанщини”

 

У Харкові працюють численні музеї, відвідавши які можна дізнатися багато цікавого про історію, культуру та мистецтво не тільки нашого міста, а й світу в цілому. Варто відзначити, що багато з цих музеїв є унікальними і єдиними на території України. В них  можна побачити багато раритетних речей, які розкажуть про історію улюбленого міста в контексті світових подій.

Музейні скарбниці Слобожанщини 2020

Методичний посібник “Етнографічні особливості Слобожанщини”

Цей методичний посібник є спробою допомогти керівникам гуртків та учителям у проведенні циклу занять з навчального блоку «Етнографія Слобожанщини».

Посібник складається з двох частин – теоретичної і практичної. Теоретична частина містить наступні теми: «Слобожанщина. Історико-географічна довідка», «Видатні вчені – просвітники та етнологи Слобожанщини», «Традиційне житло Слобідської України», «Вбрання українців Слобожанщини ХІХ – ХХ століття», «Народні промисли і ремесла Слобожанщини», «Ткацтво Слобожанщини. Традиційна сировина та її обробка», «Українська жіноча сорочка», «Особливості слобідської вишивки», «Традиційні жіночі прикраси Слобожанщини». Особливу увагу приділено проблемі збереження автентичної культури Слобожанщини.

Практична частина містить розробку занять з виготовлення традиційної ляльки-мотанки, тестові завдання до зазначених вище тем, завдання етапу «Етнографія» обласних зльотів юних туристів-краєзнавців.

Ілюстрації до кожної теми містяться у додатках, наприкінці подано список найбільш цікавих етнографічних об`єктів Харківщини.

Заняття, які рекомендуються у цьому посібнику, пройшли апробацію у гуртках «Народознавство» Комунального закладу «Харківська обласна станція юних туристів» Харківської обласної ради, під час проведення майстер-класів з учнями, керівниками гуртків та учителями.

Сподіваємося, що цей посібник допоможе здобувачам освіти розширити свої знання про етнографічні особливості Слобожанщини. Розробки є орієнтовними, керівник гуртка може змінювати або доповнювати їх відповідно до конкретних умов роботи.

Крім того, посібник стане у нагоді викладачам курсу «Харківщинознавство».

Етнографічні особливості Слобожанщини

 

Збірка інформаційних матеріалів “Організація дистанційного навчання у закладах позашкільної освіти”

Збірка містить інформаційно-методичні матеріали, досвід впровадження дистанційних педагогічних технологій, літературні джерела з актуальних питань педагогічного інструментарію та дистанційної діяльності закладів позашкільної освіти на прикладі КЗ «Харківська обласна станція юних туристів» Харківської обласної ради.

Збірка призначена для директорів, заступників директорів, методистів, працівників методичних кабінетів, керівників гуртків-методистів та інших працівників закладів позашкільної освіти.

Дистанційне навчання

Збірка інформаційних матеріалів “Форми роботи з вивчення рідного краю юними краєзнавціями”

У збірці розміщені методичні рекомендації щодо використання різноманітних інтерактивних та інноваційних форм роботи при підготовці і проведенні занять з географічного краєзнавства із гуртківцями молодшого шкільного віку.

Рекомендовано керівникам гуртків «Географи-краєзнавці» та «Юні туристи-краєзнавці», вчителям молодших класів.

Форми вивчення рідного краю з молодшими школярами

Траєкторії розвитку еколого-краєзнавчої роботи Покотилівської станції юних натуралістів

Збірка містить інформаційно-методичні матеріали щодо досвіду впровадження інноваційних педагогічних технологій, теоретичні і практичні напрацювання з актуальних питань організації еколого – краєзнавчої роботи на Покотилівській станції юних натуралістів. Траекторії розвитку

Обласна військово-патріотична акція учнівської
та студентської молоді
«СЛОБОЖАНСЬКІ ДЗВОНИ ПЕРЕМОГИ»
(матеріали акції)

У збірці представлені матеріали пошуково-краєзнавчої роботи учнівської та студентської молоді закладів освіти щодо подій Другої світової війни на Харківщині: спогади ветеранів війни, дітей війни; інформація про пошукову роботу юних краєзнавців про сучасні події на Сході України та долі воїнів АТО і ООС; про трагічні сторінки та наслідки Чорнобильської катастрофи; спогади харків’ян-учасників локальних війн.
Матеріали збірки можуть бути використані учнями, студентами, педагогічними працівниками в освітньо – виховному процесі.
Тези надруковані в авторській редакції.
Слобожанські Дзвони 2021. Збірка

МАТЕРІАЛИ
обласного етапу Всеукраїнської краєзнавчої експедиції
учнівської молоді
«МОЯ БАТЬКІВЩИНА – УКРАЇНА»

У збірці представлені тези пошукових робіт учасників обласного етапу Всеукраїнської краєзнавчої експедиції учнівської молоді «Моя Батьківщина – Україна».
Роботи подані в авторській редакції.
Моя Батьківщина-Україна

ХV ВСЕУКРАЇНСЬКА ФІЛОСОФСЬКА
ІСТОРИКО-КРАЄЗНАВЧА КОНФЕРЕНЦІЯ УЧНІВСЬКОЇ МОЛОДІ
“ПІЗНАЙ СЕБЕ, СВІЙ РІД, СВІЙ НАРІД”
(ТЕЗИ НАУКОВО-ДОСЛІДНИЦЬКИХ РОБІТ)

У збірнику подано тези кращих науково-дослідницьких робіт учнівської молоді, учасників ХV Всеукраїнської філософської історико-краєзнавчої конференції «Пізнай себе, свій рід, свій нарід». Видання має на меті привернути увагу учнів, студентів, педагогічних працівників загальноосвітніх, позашкільних та закладів вищої освіти, широких кіл громадськості до вивчення спадщини видатного мандрівного філософа, просвітителя Г. С. Сковороди, цікавих сторінок історії рідного краю, проблем сучасного світу.
Тези подано в авторській редакції.
Збірник ask rjya