Джура

Всеукраїнський фестиваль-огляд «Ватра» у рамках заходів Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»)

Комунальний заклад «Харківська обласна станція юних туристів» Харківської обласної ради з 03 до 20 травня 2023 року проводить фестиваль-огляд  «Ватра» (далі – Фестиваль), присвячений Дню Героїв за темами «Слава Героям», «Звитяга Нескорених», «Квітуча моя Україно», «Україна назавжди» тощо, за загальною тематикою, що розкриває бачення майбутнього України.

До участі у Фестивалі запрошуються рої усіх вікових груп зареєстрованих куренів, або куренів, документи яких знаходяться на реєстрації, та рої, які не входять до складу куренів, Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») (далі – гра «Джура»).

Участь у Фестивалі базується на принципі добровільності та має на меті розкрити мистецькими засобами героїку російсько-української війни та мрію про Україну після Перемоги над рашизмом. Також кожен курінь/рій має можливість перевірити себе на відповідність  ключовим принципам гри «Джура»:  мудрість, шляхетність, відвага.

Для участіф в обласному етапі Фестивалю необхідно до 20 травня 2023 року зареєструватись за посиланням https://forms.gle/r7jCupihw9AQV2m29 та прикріпити посилання на відеоролик виступу на сторінці  Facebook чи   YouTube. Усі учасники Фестивалю будуть нагорорджені дипломами КЗ «Харківська обласна станція юних туристів», а кращі відеоролики направлені для участі у Всеукраїнському етапі фестивалю.

 Відеоролик має бути сповнений духу оптимізму, віри в щасливе майбутнє і нашу Перемогу, викликати захоплення Україною, українцями та воїнами ЗСУ, прославляти захисників України, надихати на майбутні звитяги. У ньому не повинно бути трагедій і «плачів».

Від області та м. Києва у Фестивалі бере участь одна ватра від вікової групи, яка максимально відповідає умовам, викладеним у цьому листі, (максимально можлива загальна кількість від області – три учасники).

Учасникам Фестивалю потрібно:

 1. Відзняти відеоролик ватри.

Відеоролик повинен бути виконаний у стандартних форматах AVI, WMA, MP4 в хорошій роздільній здатності (час перегляду не повинен перевищувати 5 хвилин).

 1. Розмістити відеоролик у себе на сторінці ФБ та продублювати його в YouTube.
 2. Додати хештеги: #ватра_2023 #джура_2023.
 3. Зробити репост у себе на сторінках кращих ватр, коментувати матеріали Фестивалю, поширювати через різні соцмережі.

Додаткова інформація за тел. 098-85-15-614 – Пушкар І.І., методист КЗ «Харківська обласна станція юних туристів».

Просимо інформацію про проведення Фестивалю довести до відома керівників закладів освіти області/м. Києва та всіх зацікавлених осіб.


Обласна онлайн-вікторина в рамках гри «Джура»

Відповідно до плану роботи Комунального закладу «Харківська обласна станція юних туристів» Харківської обласної ради погодженого з Департаментом науки і освіти Харківської обласної адміністрації, 25 квітня 2023 року, в рамках Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») буде проводитись онлайн-вікторина «Робота з топографічною картою».

До участі у вікторині запрошуються учні закладів загальної середньої та позашкільної освіти, члени роїв гри «Джура». Від рою у вікторині можуть взяти участь не більше 4 учасників, які особисто реєструються і проходять вікторину. Загальний залік рою буде зараховуватись за сумою набраних балів кожним учасником вікторини.

25 квітня з 9-00 до 19-00 години будуть відкриті питання вікторини для старшої вікової групи (9-11 класи) за посиланням https://vseosvita.ua/test/start/gty344, для середньої вікової групи (6-8 класи) за посиланням https://vseosvita.ua/test/start/mwx889.

На проходження вікторини надається 60 хв. Після проходження вікторини учасники отримають посилання для обов’язкової реєстрації.

Методичні матеріали для підготовки до вікторини розміщені за посиланням https://drive.google.com/drive/folders/11CrJndDz9b1xCVV4s2QgK0_ZOAb_Zsp8?usp=sharing

Посилання на питання вікторини будуть розміщені на сайті Комунального закладу «Харківська обласна станція юних туристів» Харківської обласної ради (STKharkov.ua) у розділі «Джура».

Консультації з питань проведення онлайн-марафону можна одержати за телефоном (095)8515614, Пушкар Ірина Іванівна.


Онлайн-вікторина “Орієнтування і цілевказання” присвячена Дню Соборності України.

Шановні колеги!.
Відповідно до плану роботи, Комунальний заклад «Харківська обласна станція юних туристів» Харківської обласної ради 23 січня 2023 року, в рамках Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») буде проводитись онлайн-вікторина “Орієнтування і цілевказання” присвячена Дню Соборності України
До участі у вікторині запрошуються члени роїв гри «Джура» старшої та середньої вікових груп. Від рою у вікторині можуть взяти участь не більше 4 учасників, які особисто реєструються і проходять вікторину. Загальний залік рою буде зараховуватись за сумою набраних балів кожним учасником вікторини.
23 січня з 9-00 до 19-00 години будуть відкриті питання вікторини для старшої вікової групи за посиланням https://vseosvita.ua/test/start/cup049 , для середньої вікової групи за посиланням https://vseosvita.ua/test/start/yap088.

Після проходження вікторини учасники отримають посилання для обов’язкової реєстрації.
Методичні матеріали для підготовки до вікторини розміщені за посиланням https://drive.google.com/drive/folders/11CrJndDz9b1xCVV4s2QgK0_ZOAb_Zsp8?usp=sharing
Запрошуємо до участі у вікторині!


Онлайн-вікторина до Дня Українського козацтва та Дня захисників та захисниць України.

Відповідно до плану роботи Комунального закладу «Харківська обласна станція юних туристів» Харківської обласної ради погодженого з Департаментом науки і освіти Харківської обласної адміністрації, 14 жовтня 2022 року, в рамках Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») буде проводитись онлайн-вікторина до Дня Українського козацтва та Дня захисників та захисниць України.

До участі у вікторині запрошуються учні 9-11 класів закладів загальної середньої та позашкільної освіти, члени роїв гри «Джура». Від рою у вікторині можуть взяти участь не більше 4 учасників, які особисто реєструються і проходять вікторину. Загальний залік рою буде зараховуватись за сумою набраних балів кожним учасником вікторини.

14 жовтня з 10-00 до 19-00 години будуть відкрита реєстрація та питання вікторини. Зареєструватись учасники зможуть за посиланням https://forms.gle/BXodBjR2MgutddFA7 . Питання вікторини відкриються за посиланням https://vseosvita.ua/test/start/lli739 . На проходження вікторини відводиться 60 хвилин.

Посилання на реєстрацію та питання вікторини будуть розміщені на сайті Комунального закладу «Харківська обласна станція юних туристів» Харківської обласної ради (STKharkov.ua) у розділі «Джура».

Консультації з питань проведення онлайн-марафону можна одержати за телефоном (068)3958526, Пушкар Ірина Іванівна.

Шановні учасники вікторини!

14 жовтня 2022 року Комунальним закладом «Харківська обласна станція юних туристів» Харківської обласної ради, в рамках Всеукраїнської військово-патріотичної дитячо-юнацької гри «Сокіл» («Джура»), проведено онлайн-вікторину до Дня Українського козацтва та Дня захисників та захисниць України.

У вікторині взяли участь понад 950 учнів із закладів загальної середньої та позашкільної освіти Харківщини з 26 громад Харківської області та міста Харкова.

З результатами вікторини можна ознайомитись за посиланням https://drive.google.com/drive/folders/1JOVdidkn7Mr9hDxa7rNNZxc_mPZ2OkM8?usp=sharing

Учасники та переможці онлайн-вікторини нагороджені грамотами та дипломами КЗ «Харківська обласна станція юних туристів» Харківської обласної ради.

Грамоти переможців можна скачати за посиланням https://drive.google.com/drive/folders/1AsVLzdzIc461jNYlN5UFdDrMiIfewnOT?usp=sharing 

Дипломи учасників скачуйте за посиланням https://drive.google.com/drive/folders/1_wmPHOwSieLj0uPIpxodY2b0rww8GHup?usp=sharing

Грамоти роїв переможціві дипломи за активну участь роїв https://drive.google.com/drive/folders/155Wb5aqCQSr0TQf4gjgzEABmklwe4KQ3?fbclid=IwAR0Qy-7V_DHRs6yUllw_5EIPuHuaRryGIJqqsOZd5OUhgP8_9VzkbLycm58


УВАГА! 

МЕТОДИЧНІ МАТЕРІАЛИ

для підготовки роїв до участі в онлайн-вікторині «Орієнтування та цілевказання»,

яка проходить в рамках обласного навчального онлайн-марафону гри «Сокіл» («Джура»)

 

Посилання для завантаження: МЕТОДИЧНІ орієнтування та цілесказання

 

Шановні колеги!

Посилання на питання вікторини «Орієнтування і цілевказання» будуть розміщені на сайті не пізніше ніж 11-00 28 лютого 2022 року.

Питання вікторини будуть відкриті з 14-00 до 17-00 28 лютого 2022 року.


Результати вікторини “Відун”

 

Результати вікторини (старша і середня групи) розміщені за посиланням: https://drive.google.com/drive/u/1/folders/1VXL_huoFXdE81q8m4B4TVbx1-jX9gm9f


Обласний навчальний онлайн-марафон гри «Сокіл» («Джура»)

І етап: вікторина “Відун”

УВАГА! 

Шановні учасники онлайн-вікторини «Відун»!

Питання онлайн-вікторини «Відун» будуть відкриті для проходження

14 лютого 2022 року з 14-00 до 17-00.

 

Перш ніж приступити до відповіді на питання вікторин

уважно ознайомтесь з умовами участі в онлайн-вікторині «Відун».

УМОВИ ОНЛАЙН-ВІКТОРИНИ «ВІДУН»!

 1. Вікторина складається з 30 питань для кожної вікової групи.
 2. За посиланням учасники можуть пройти онлайн-вікторину з будь якого пристрою (телефон, планшет, комп’ютер);
 3. Натиснувши на посилання, з’являється віконце «Ваше прізвище, ім’я». Враховуючи, що назви роїв можуть повторюватись, просимо це віконце заповнювати так: назва рою та назва закладу освіти (наприклад Джури Іванівського ліцею, або гайдамаки Харківської ЗОШ №540). Далі буде кнопка «Почати тестування»;
 4. На відповіді відводиться 60 хвилин. Час відраховується автоматично з моменту натискання на кнопку «Почати тестування». У правому верхньому куті питання ведеться відлік часу на відповіді;
 5. Відповіді на питання обговорюються всіма учасниками рою (командна робота). Уважно ставтесь до відповідей, бо можливості пропустити питання або потім повернутись до нього у вас не буде.
 6. Проходження вікторини з одного пристрою декілька разів забороняється.
 7. Також забороняється повторне проходження вікторини з іншого пристрою. При повторному проходженні вікторини результати зараховуватись не будуть.

Питання онлайн-вікторини «Відун» СТАРШОЇ вікової групи відкриваються за посилання

https://vseosvita.ua/test/start/wmm388

 

Питання онлайн-вікторини «Відун» СЕРЕДНЬОЇ вікової групи відкриваються за посилання

https://vseosvita.ua/test/start/sjm237

Будьте уважні!

Бажаємо успіхів!

 

Шановні учасники навчального онлайн-марафону «Джура»!

Ми розпочинаємо нашу роботу.

31 січня 2022 року Комунальний заклад «Харківська обласна станція юних туристів» Харківської обласної ради проводитиме першу вікторину онлайн-марафону  «Відун». Посилання на питання вікторини буде розміщено не пізніше 29 січня на сайті КЗ «Харківська облСЮТур» та направлені на електронні пошти роїв, які були вказані при реєстрації.

Питання вікторини будуть складені відповідно до навчальних програм з історії України для 5-9 класів та навчальних програм з історії України 10-11 клас 2018 року. Особливу увагу рекомендуємо звернути на теми козацтва, національно-визвольних рухів, воєнної історії та державотворчих процесів України.

 

Програми можна знайти за посиланнями:

 1. https://mon.gov.ua/ua/osvita/zagalna-serednya-osvita/navchalni-programi/navchalni-programi-5-9-klas
 2. https://mon.gov.ua/ua/osvita/zagalna-serednya-osvita/navchalni-programi/navchalni-programi-dlya-10-11-klasiv

 

У підготовці учнів до онлайн-марафону рекомендуємо скористатися матеріалами розміщеними на сайті Українського інституту національної пам’яті:

 1. https://uinp.gov.ua/informaciyni-materialy/viyskovym
 2. https://uinp.gov.ua/testy
 3. https://uinp.gov.ua/informaciyni-materialy/vchytelyam
 4. https://uinp.gov.ua/informaciyni-materialy/vchytelyam/navchalni-igry/kartkova-gra-100-oblych-ukrayinskoyi-revolyuciyi

 

Умови онлдайн-марафону “Джура”

Обласний навчальний онлайн-марафон «Джура» проводиться в рамках Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл»(«Джура»), яка є системною формою національно-патріотичного виховання дітей та молоді відповідно до ціннісних орієнтирів Стратегії національно-патріотичного виховання, затвердженої Указом Президента України від 18 травня 2019 року № 286/2019 та у відповідності до Положення про Всеукраїнську дитячо-юнацьку військово-патріотичну гру «Сокіл» («Джура»), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2018 року №845 (далі Положення про гру «Джура»).

Посилання для завантаження: Умови Онлайн-Марафон Джура (1)


Нормативні документи Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри “Сокіл” (“Джура”)

Ознайомитись з Постановою Кабміну України №845 від 17.10.2018 про затвердження Положення Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»), умовами заочних конкурсу «Ватра» і конкурсу звітів, умовами проведення ІІ (обласного), ІІІ (Всеукраїнського) етапів гри та з іншими нормативними документами Ви можете за посиланням:

https://drive.google.com/drive/folders/1PNycdlD4s7eWshJH807ustFK3lKPX6sc?usp=sharing

Матеріали наради з питань організації та проведення гри “Джура” у 2021 році

Ознайомитись з матеріалами наради представників районів, громад Харківської області з питань організації та проведення обласного етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») у 2021 році можна за посиланням:https://drive.google.com/drive/folders/1iufGmbIA03430UVWI6RxQT-7hRNzPw7X?usp=sharing

Матеріали для підготовки до участі в ІІ (обласному) етапі  Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри “Сокіл” (“Джура”)

У січні-лютому 2021 року Український державний центр національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді спільно з Міністерством у справах ветеранів України та громадською спілкою «Всеукраїнське об’єднання військово-патріотичних організацій» було проведено цикл навчальних вебінарів «Військовий терен – Джура Оборонець» для членів суддівських колегій з метою підготовки їх до участі у суддівстві конкурсів та змагань підсумкових (І (районний, міський, ОТГ), ІІ (обласний), ІІІ (Всеукраїнський)) етапів Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»).

1. Вебінар «Структура судівства на підсумкових етапах» Ведучий Євген Нестеренко – педагог з Львівської області, головний суддя ІІІ етапу Всеукраїнської військово-патріотичної Гри «ДЖУРА» у 2018 та 2019 роках)

Посилання на запис: https://youtu.be/re44yuGbnN4 

2. Вебінар «Судівство конкурсу «Рятівник» Ведучий  Олексій Кавлак – відповідальний Всеукраїнської громадської організації Український легіон за напрямок національно-патріотичного виховання, керівник тренінгового центру з першої допомоги Aid Brothers, головний суддя конкурсу “Рятівник” на ІІІ eтапі Всеукраїнської військово-патріотичної Гри «ДЖУРА» у 2019 році.

Посилання на запис: https://youtu.be/YwN8Y8sqqSk

3. Вебінар «Судівство конкурсу «Відун»Ведучий  Володимир Половський – педагог з Івано-Франківської області, член таборової старшини на ІІІ етапі Всеукраїнської військово-патріотичної Гри «ДЖУРА», з 2017 року та головний суддя конкурсу “Відун”.

Посилання на запис:https://youtu.be/UFmt6dtH95s

4. Вебінар “Тактична підготовка – дії підрозділу в бою” Ведучий  Юрій Пустовій – керівник експертної групи національно-патріотичного виховання Директорату вшанування пам’яті та формування позитивного образу ветерана Міністерства у справах ветеранів України, головний ОТАМАН ІІІ етапу Всеукраїнської військово-патріотичної Гри «ДЖУРА» для старшої вікової груп, один з основних розробників умов проведення даного конкурсу.

Посилання на запис: https://youtu.be/q818-wjfMS4

5. Вебінар «Метання гранати» Ведучий Едуард Яцук – голова ГО “Об’єднання ветеранів збройних сил, інвалідів війни, учасників бойових дій, учасників локальних конфліктів і миротворчих сил “Гвардія”  (ГО Гвардія), координатор ВОВПО в Полтавській області, миротворець, суддя ІІІ етапу Всеукраїнської військово-патріотичної Гри «ДЖУРА» для старшої вікової груп.

Посилання на запис: https://youtu.be/uOKkjbNJmok

6. Вебінар «Теренова (тактична) гра». Ведучий  Юрій Пустовій – керівник експертної групи національно-патріотичного виховання Директорату вшанування пам’яті та формування позитивного образу ветерана Міністерства у справах ветеранів України, головний ОТАМАН ІІІ етапу Всеукраїнської військово-патріотичної Гри «ДЖУРА» для старшої вікової груп.

Посилання на запис: https:https://youtu.be/h8lg_Ts8jOs

7. Вебінар «Стрільба»Ведучий Юрій Хмарук – голова ВОВПО, заступник голови Української спілки ветеранів Афганістану м. Кременчука, член ГО ОВЗС “Гвардія” (ВОВПО) м. Кременчука (ГО Гвардія), суддя ІІІ етапу Всеукраїнської військово-патріотичної Гри «ДЖУРА» для старшої вікової груп.

Посилання на запис:https://youtu.be/tMLocBQE7Cc

8.  Вебінар «Впоряд»Ведучий  Юрій Пустовій – керівник експертної групи національно-патріотичного виховання Директорату вшанування пам’яті та формування позитивного образу ветерана Міністерства у справах ветеранів України, головний ОТАМАН ІІІ етапу Всеукраїнської військово-патріотичної Гри «ДЖУРА» для старшої вікової груп.

Посилання на запис: https://youtu.be/3qr2orcK8YE

9. Вебінар Змагання «ФІЗИЧНА ПІДГОТОВКА» та конкурс “ТАБОРУВАННЯ” (БІВАК)Головний тренер Євген Нестеренко – педагог з Львівської області, головний суддя ІІІ етапу Всеукраїнської військово-патріотичної Гри «ДЖУРА» для старшої вікової груп.

Посилання на запис: «Фізична підготовка»   https://www.youtube.com/watch?v=UdBAndMiOSw

10. Вебінар Змагання “САПЕРНА ПІДГОТОВКА” та “СМУГА ПЕРЕШКОД” Ведучий  Юрій Пустовій – керівник експертної групи національно-патріотичного виховання Директорату вшанування пам’яті та формування позитивного образу ветерана Міністерства у справах ветеранів України, головний ОТАМАН ІІІ етапу Всеукраїнської військово-патріотичної Гри «ДЖУРА» для старшої вікової груп.

Посилання на запис: «Саперна підготовка» https://www.youtube.com/watch?v=GdUynjvfHBQ

«Смуга перешкод» https://www.youtube.com/watch?v=U0UDYILoGTk

11. Вебінар «ПЛАСТУН» (цілевказання та орієнтування)  Ведучий Євген Сокур – керівник гуртка Клубу юних десантників та миротворців “Гвардія” (ВОВПО) м. Кременчука (ГО Гвардія) виховник Куреню ім. Дмитра Гуні, писар та член суддівської колегії на ІІІ етапі Всеукраїнська військово-патріотична Гра «ДЖУРА»

Посилання на запис:https://bit.ly/3boN8OA

Матеріали переможців обласного етапу Всеукраїнського заочного конкурсу звітів про роботу роїв Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри “Сокіл” (“Джура”) (молодша та середня вікова група)

Звіт рою «Добровільський дозор» Добровільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Близнюківської районної ради Харківської області:

Звiт_рою_Добровiл_с_кий_дозор_Близнюкiвс_кий_р-н_Харкiвс_ка_compressed (1,35Mb)

Звіт рою «Соколи» Комунального закладу «Мелихівський ліцей Старовірівської сільської ради Нововодолазького району Харківської обалсті»

Звiт_роюСоколи_Мелихiвс_кий_лiцей_Старовiрiвс_ка_ОТГ_Харкiвс_ка (wecompress.com) (1) (1,75Mb)

Звіт рою «Котигорошко» Комунального закладу «Старовірівський ліцей Старовірівської сільської ради Нововодолазького району Харківської обалсті»

Звiт__рою_Котигорошко_Старовiрiвс_кий_лiцей_Старовiрiвс_ка_ОТГ_Харкiвс_ка_compressed (2) (1,01Mb)

Звіт рою «Фенікс» Нововодолазького ліцею №3 Нововодолазької селищної ради Харківської області

Звiт_рою_ФЕНIКС_Нововодолаз_кого_лiцею_№3_Харкiвс_коi_областi_compressed (1) (1,27Mb)

Посилання на фото: https://www.youtube.com/watch?v=4Xe6EgUOJnk  

Звіт рою «Гайдамаки» Орільського ліцею Лозівського району Харківської області

Лозiвс_кий_район_звiт_Джура (1,74Mb)

Посилання на відео: https://youtu.be/12t4lb8YKIo