Навчальна робота

Відділ організує та керує діяльністю учнівських об’єднань спортивно-туристського профілю, яка спрямована на формування юними туристами здорового способу життя, набуття багатогранного життєвого практичного досвіду, вибір професії, виховання загальнолюдських цінностей. Щорічно, згідно з календарем масових заходів, педагоги відділу проводять масові змагання з видів туризму, спортивного орієнтування, топографії.

На Харківщині розвиваються пішохідний, велосипедний, водний, лижний туризм.Переможці обласних змагань залучаються до підготовки та участі у складі збірних команд області до Чемпіонатів України з видів туризму та спортивного орієнтування серед учнівської молоді. Важливою формою позашкільної роботи зі школярами є спортивні туристські походи, що відбуваються в основному в канікулярний час.

Маршрутно-кваліфікаційна комісія (МКК) Департаменту науки і освіти облдержадміністрації, що функціонує на станції, проводить відповідальну роботу з керівниками дитячих груп, які беруть участь у спортивних туристських походах, та адміністраціями навчальних закладів, консультуючи їх щодо безпеки проведення походів та з інших питань організації походів відповідно до вимог наказу Міністерства освіти і науки України від 02.10.2014 р. № 1124 «Правила проведення туристських подорожей з учнівською та студентською молоддю». Щорічно МКК випускає численні групи в ступеневі та категорійні походи.

Значну увагу педагоги відділу приділяють профорієнтації, роботі з обдарованими школярами, переважно із сільських шкіл. Кращі юні туристи і орієнтувальники отримують рекомендації до вступу на навчання відповідного профілю у вищих навчальних закладах за фахом «Спортивний туризм» з метою подальшої роботи з дітьми.

З метою збереження та підвищення професійного рівня туристсько-педагогічного активу у районах та містах області відділ проводить постійну роботу з пошуку молодих педагогічно-туристських кадрів у формі одноденних, дводенних та багатоденних семінарів-практикумів для молодих вчителів, інструкторських походів, суддівських семінарів, змагань.Постійно здійснюється методично-аналітичний зв’язок відділу з закладами освіти та тренерами області, який передбачає методичну і практичну допомогу з усіх питань розвитку дитячого спортивного туризму на Харківщині.

Співробітники відділу:

1. Ободовський Петро Андрійович – завідуючий відділом
2. Поляков Олександр Олександрович – методист ІІ категорії, керівник гуртків з велотуризму
3. Крупко Микола Федорович – керівник гуртків з гірського туризму, майстер спорту

4. Мостицький Андрій В’ячеславович, керівник гуртків зі скелелазіння.