Інформація про діяльність гуртків під час осінніх канікул

Згідно з планом роботи гуртківці відділу туризму та спортивного орієнтування у період з 18 по 25 жовтня здійснили пішохідні та велосипедні маршрути територією області з метою ознайомлення з природою та історією рідного краю, брали участь у навчально-тренувальному зборі.

Навчально-тренувальний збір юних туристів (керівник Кондратенко Олександр Миколайлвич) проходив у смт Ков′яги Валківської міської ради. Гуртківці тренувалися та змагалися на дистанціях спортивного орієнтування, використовуючи місцеві карти, на смузі перешкод та брали участь у  туристсько-спортивних конкурсах.

Група туристів під керівництвом Полякова Олександра Олександровича пройшла цікавий маршрут дорогами Ізюмського району. Провівши змістовну підготовку напередодні походу, діти ознайомилися з багатою історією регіону, відвідали місця, пов′язані з життям та творчістю видатного художника Васильківського, діяльністю декабристів і друзів Пушкіна у Кам′янці, знайшли палеонтологічні артефакти на околиці села, відвідали меморіал, присвячений подіям Другої світової війни та природний заказник на горі Кремянець.

Велотуристи Золочівської громади (тренер Касян Ірина Ігорівна) здійснили ступеневий похід дорогами північної частини області. Проїхавши майже дві сотні кілометрів, діти ознайомилися з багатим на історичні об′єкти краєм. Цікавою стала екскурсія до музею Сковороди, на маршруті неодноразово зустрічалися пам′ятники війни, природи (наприклад, пам′ятник природи «П′ять дубів»). Сподобався старовинний млин у селі Писарівка, яких нині залишилося мало.

Група гуртків Мостицького Андрія Владиславовича пройшла маршрут від міста Мерефи через Рокитне і Ватутіне до Нової і Старої Водолаг.У Мерефі відвідали пам′ятник Іванові Сірку, у селі Рокитне – старовинний храм 1895 року побудови.

Гуртківці Крупка Миколи Федоровича –здійснили мандрівку від смт Есхар до Змієва через Мохнач і Задонецьке. По шляху діти оцінили якість води Суворовського джерела, побачили та описали згарища хвойного лісу, почули масу цікавих розповідей тренера про історію і природу краю.

Велотуристи з Мерефи (керівник Ободовський Петро Андрійович) проїхали маршрут на південь від рідного міста. Гуртківці ознайомилися з гідротехнічними спорудами на річці Мжа, побачили і почули інформацію про сонячну електричну станцію, знайщли дивне Лісове озеро з блакитною водою у Заборянському лісі. Діти знайомилися з історією краю з розповідей тренера. Про знамениту ікону, отамана Сірка, альпініста Бершова, вчителя першого директора Нікітського ботанічного саду Стевена Маршала Біберштейна тощо. Про уродженця Водолаги Якима Погрібняка і найкращий кварцевий пісок кар′єру у Новоселівці, з якого зроблено більшість виробів Богемського кришталю.