Інформація про проведення онлайн-семінару для керівників музеїв закладів освіти «Музеї закладів освіти: реалії сьогодення і перспективи розвитку»

12  травня 2023 року на базі Комунального закладу «Харківська обласна станція юних туристів» Харківської обласної ради відбувся обласний онлайн-семінар для керівників музеїв закладів освіти «Музеї закладів освіти: реалії сьогодення і перспективи розвитку». У семінарі взяли участь більше 80 учасників.

Програмою семінару передбачалось розгляд актуальних питань роботи музеїв закладів освіти в умовах війни,  підходи до формування нових музейних експозицій та оновлення існуючих, функціонування музеїв в умовах дистанційного навчання.

У роботі семінару взяли участь Охрімчук Олена, кандидатка філососфських наук, начальниця Управління забезпечення реалізації політики національної пам’яті в регіонах Інституту національної пам’яті (м.Київ) з доповіддю «Очищення музейного простору від спадку комуністичного тоталітарного режиму”, Байкєніч Ганна, кандидатка педагогічних наук, завідувачка сектору методичної роботи Інституту національної пам’яті (м.Київ) з доповіддю “Боротьба за незалежність України у ХХ–ХХІ століттях. Осмислення та музеєфікація” та Єремєєв Павло, кандидат історичних наук, доцент кафедри історії Східної Європи історичного факультету, доцент кафедри українознавства філософського факультету Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна з доповіддю «Музей у віртуальному просторі: вимога часу та відповідь на виклики війни і пандемії».

За підсумками роботи онлайн-семінару були сформовані основні напрямки розвитку пошукової, виставкової, та експозиційної діяльності музеїв, розглянуті сучасні принципи побудови експозицій музеїв у закладах освіти Харківщини.