Міжрегіональна історико-краєзнавча конференція учнівської молоді «Історична пам’ять в умовах сучасної війни».

Відповідно до календаря відкритих масових заходів з дітьми та учнівською молоддю на 2023 рік 30  березня у м.Суми в режимі онлайн відбулася Міжрегіональна історико-краєзнавча конференція учнівської молоді «Історична пам’ять в умовах сучасної війни».

Організаторами конференції виступили Департамент науки і освіти Сумської обласної державної адміністрації, Український державний центр національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді, Комунальний заклад Сумської обласної ради – обласний центр позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю.

Під час конференції була запланована робота секцій за напрямами: «Історико-культурна спадщина України, яка зазнала руйнувань під час російського вторгнення», «Перемоги та здобутки в історії російсько-українського протистояння: історичний аспект», «Героїчні постаті військових і цивільних (волонтери, рятувальники, медики, журналісти, комунальники, освітяни та ін.) у російсько-українській війні», «Фольклор і література як джерело і засіб формування історичної пам’яті українського народу».

У конференції взяли участь 108 учасників з 11 областей України. Харківську область представляла Горелик Аліса – учениця 5 класу Харківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №10 Харківської міської ради, вихованка історико-краєзнавчого гуртка КЗ «Харківська обласна станція юних туристів» Харківської обласної ради (керівник Кривопустова Алла Борисівна), з доповіддю на тему «Жахливі події березня, які сколихнули світ».

Організатори конференції відзначили високу якість підготовки учасників, змістовні цікаві доповіді на теми, які хвилюють сучасну молодь.

Тези доповідей будуть видані окремою збіркою та надіслані в електронному вигляді всім учасникам конференції. 

https://www.youtube.com/watch?v=T7TJ4fmO6F4