Обласний конкурс «Унікальна Харківщина: 30 туристських перлин»

Комунальний заклад «Харківська обласна станція юних туристів» Харківської обласної ради на виконання Указу Президента України від 21.10.2020 №459 «Про відзначення 30-річниці незалежності України» рекомендувала закладам освіти Харківщини долучитися до участі у Всеукраїнському освітньо-культурному марафоні «Наша незалежність».

 У рамках зазначеного марафону КЗ «Харківська обласна станція юних туристів» ініціювала проведення конкурсу відеопрезентацій туристичних родзинок області під гаслом «Унікальна Харківщина: 30 туристських перлин».

Мета конкурсу – популяризація новітньої історії незалежної України, національно-патріотичне виховання учнівської молоді засобами туризму і краєзнавства.

Умовами конкурсу було передбачено збір відеоматеріалів про найбільш цікаві екскурсійні об’єкти села, міста, району, громади Харківської області, які створені, збудовані, відкриті за роки незалежності (1991-2021р.р.).      

Відповідні відеопрезентації були опубліковані на сторінках у соціальних мережах юних туристів-краєзнавців (Facebook, Twitter, Instagram, Telegram, YouTube тощо) під єдиними запропонованими хештегами  #Наша_незалежність  #Марафон_30  #Харків_юні_туристи   відповідно до встановлених термінів. За підсумками конкурсу створений відеофільм «Унікальна Харківщина: 30 туристських перлин», який буде розповсюджений в усі заклади освіти області.

Конкурс тривав з 12 червня по 27 вересня 2021 року.

Станом на 27 вересня, на електронну пошту КЗ «Харківська обласна станція юних туристів» надійшло 46 відеопрезентацій. Серед кращих слід відзначити:

  1. «Туристичний маршрут «Сковорода та Бабаї»» (Руденко Анна, Рюмшин Ілля, учні 10 класу КЗ “Бабаївський ліцей імені Героя Радянського Союзу Потапенка П.О. Височанської селищної ради Харківського району Харківської області», керівник Моісєєнко О М.);
  2. «Балаклія: 30 років незалежності» (Подольська Марія, учениця 8-А класу Балаклійського ліцею №2 Балаклійської міської ради Харківської області, вихованка гуртка «Основи науково-дослідницької діяльності Балаклійського ЦДЮТ, керівник Подольська А.Ф.);
  3. «Крейдяна скеля – цікавий маршрут скелелазіння. Міловий каньйон» (Черненко В.В., керівник гуртка «Пішохідний туризм» Балаклійського центру дитячої та юнацької творчості Балаклійської міської ради Харківської області);
  4. «Близнюківський парк – «Парк гарного настрою»» (Лобановська Ірина, Чуприна Марія, учениці 11-б класу КЗ “Близнюківський ліцей Близнюківської селищної ради Лозівського району Харківської області”, керівник Петренко І.І.);
  5. «Музей історії села Олександрівка КЗ «Олександрівська загальноосвітня школа I-III ступенів імені С.Буряка Валківської міської ради Харківської області»» (Василенко Єгор, Герасимова Анастасія, Хворост Антон, учні 10 класу КЗ «Олександрівська загальноосвітня школа I-III ступенів імені С.Буряка Валківської міської ради Харківської області», керівник Нужа Ю.П.);
  1. «Черемушна – батьківщина Марусі Вольвачівни» (Явдошенко Анна, вихованка гуртка «Екологічне краєзнавство» КЗ «Шарівський ліцей Валківської міської ради Харківської області, керівник Полякова Н.В.);
  2. «Земля, яка народжує геніїв» (Ряднова Анастасія, Кривошей Ірина, Пархоменко Максим, члени колективу КЗ «Дворічанський центр дитячої та юнацької творчості» Дворічанської селищної ради Куп’янського району Харківської області, керівник Бабай Л.В.);
  3. «Зачепилівщина!» (Ушкварок Софія, учениця 10-А класу Зачепилівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Зачепилівської селищної ради Зачепилівського району Харківської області, керівники: Ковтуненко М.В., Ніколенко М. О.);
  1. «Свято-Піщанський чоловічий монастир м. Ізюм» (колектив гуртка туристсько-краєзнавчого напряму «Юні туристи–краєзнавці» Ізюмського центру дитячої та юнацької творчості Ізюмської міської ради Харківської області, керівник Морока А.С.);
  2. «Олексіі‌вська фортеця» (Кухтіна Анна, учениця КЗО “Троїцький ліцей” Олексіївської сільської ради Лозівського району Харківської області, вихованка гуртка “Географічне краєзнавство” КЗ «Харківська обласна станція юних туристів» Харківської обласної ради, керівник Христосова О.Ю.);
  1. «Фестиваль «Коло лісу»» (Марухіна Аліна, учениця КЗО “Троїцький ліцей” Олексіївської сільської ради Лозівського району Харківської області, вихованка гуртка “Географічне краєзнавство” КЗ «Харківська обласна станція юних туристів» Харківської обласної ради, керівник Христосова О.Ю.);
  2. «Сквер м. Первомайський» (Бовдуй Адріана, Маслюк Кароліна, вихованці гуртка «Охоронці природи» Первомайського будинку дитячої та юнацької творчості Первомайської міської ради Харківської області, керівник Лєбєдєва В.В.);
  3. «Печенізький край» (Добрянський Євген, вихованець гуртка «Школа лідера» КЗ «Печенізький центр дитячої та юнацької творчості Печенізької селищної ради», керівник Кохан О.М.);
  4. «Національний меморіальний комплекс «Висота маршала І.С. Конєва»» (Стріляна Катерина Юріївна, керівник історико-краєзнавчого гуртка Пересічанського СБК філії КЗ «Центр культури та дозвілля» Солоницівської селищної ради Харківської області);
  5. «м.Зміїв» (вихованці вокального гуртка «Перлинки» КЗ «Зміївський центр дитячої та юнацької творчості» Зміївської міської ради Чугуївського району Харківської області, керівник Танцур Т. О.);
  6. «Цупівка» (Куріленко Людмила Василівна, вчитель КЗ “Цупівська гімназія” Дергачівської міської ради Харківської області);
  7. «Пам’ятник Барвінку» (Поставнича Наталія Володимирівна, Зелений Микола Володимирович, учителі історії Барвінківської філії Барвінківського ліцею Ізюмського району Харківської області);
  8. «Бабаївська перлина – Храм Архангела Михаїла» (Охрименко Альона, Рубіжанська Дар’я, Руденко Анна, Руденко Софія, Дудкіна Анастасія, вихованці гуртка «Юні фото натуралісти» КЗ “Покотилівська станція юних натуралістів Височанської селищної ради Харківського району Харківської області», керівник Зоря Г.С.);
  9. «Природоохоронні території смт. Орілька та села Миколаївка» (Божко Тетяна Володимирівна, вчитель біології Орільської філії              КЗ “Орільський ліцей” Лозівської міської ради Харківської області);
  10. «Харківський зоопарк – золота перлина Харківщини» (Новік Владислава, Масленіков Владислав, Воробйова Анастасія, учні 7-В класу Харківської загальноосвітньої школи I-III ступенів №157 Харківської міської ради, керівник Гуренко Ю.М.);
  1. «ТРЦ NIKOLSKY» (Чудік Таїсія, Шишкіна Поліна, Прадід Анастасія, Шматко Денис, Скотнікова Кристина, учні 9-а класу, вихованці гуртка «Мальовнича Україна» Харківської загальноосвітньої школи I-III ступенів №157 Харківської міської ради, керівник              Попова Н.Ю.);
  2. «Харківський зоопарк» (колектив КО «Харківський зоопарк).