Вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

У 2021 році весь світ з біллю в серці згадує події 35-ти річної давнини, вшановує героїзм учасників та пам’ять загиблих під час ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній електричній станції. 14 грудня 1986 року підписано державний акт на введення в експлуатацію саркофага над четвертим реактором.

Пам’ятаємо дату трагедії 26 квітня, яка понад тридцять п’ять років тому розділила історію на «до» та «після». Жоден вчений тоді ще не міг передбачити вплив невидимого ворога, яким стала радіація. Ліквідатори не усвідомлювали ризики перебування у зоні зараження.

Майже тридцять тисяч наших земляків брали участь у ліквідації наслідків вибуху. Герої-ліквідатори врятували планету від можливості ще більш масштабного лиха.

Кожного року в рамках  акції «Слобожанські дзвони Перемоги»  юні краєзнавці Харківщини досліджують історію тих трагічних подій 35-ти річної давнини. От і цього року учасники надіслали більше 25  робіт,  в яких  досліджують участь у ліквідації аварії на ЧАЕС пожежників, медичних працівників, будівельників, працівників комунальних служб та хімічних бригад Харківської області. 

Юні краєзнавці області та м. Харкова у своїх роботах з любов’ю і великою повагою розповідають про своїх земляків – односельців, рідних та близьких героїв – ліквідаторів. 

Вічна пам’ять тим, хто вже пішов з життя. Низький уклін живим, вдовам загиблих!