XVIІ Всеукраїнська філософська історико-краєзнавча конференція учнівської молоді «Пізнай себе, свій рід, свій нарід».

22  лютого 2024 року розпочала роботу XVIІ Всеукраїнська філософська історико-краєзнавча конференція учнівської молоді «Пізнай себе, свій рід, свій нарід». Організатори заходу: Український державний центр національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді Міністерства освіти і науки України спільно з Комунальним закладом «Харківська обласна станція юних туристів» Харківської обласної ради, філософським факультетом Харківського національного університету імені В.Н.Каразіна, Національним літературно-меморіальним музеєм Г.С. Сковороди за підтримки Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної (військової) адміністрації. Конференція відбувається в режимі онлайн, на 5 секцій було подано 170 робіт від юних краєзнавців з 17 областей України.

Під час пленарного засідання учасників привітали: Овчаренко Вадим Миколайович, начальник відділу Директорату дошкільної, шкільної, позашкільної та інклюзивної освіти Міністерства освіти і науки України, Бабічев Анатолій Валерійович, проректор з науково-педагогічної роботи Харківського національного університету імені В.Н.Каразіна, Карпенко Іван Васильович, декан філософського факультету Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна, Омельченко Дмитро Григорович, заступник директора Українського державного центру національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді, Сушко Валентина Анатоліївна, старший науковий співробітник відділу «Український етнологічний центр» Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології НАН України імені М. Рильського, Редіна Валентина Андріївна, директор Комунального закладу «Харківська обласна станція юних туристів» Харківської обласної ради.

Тематика виступів учасників в перший день конференції була цікавою та різноманітною: «Філософія Григорія Сковороди та світогляд сучасної людини», «Роль учнів та молоді у волонтерській діяльності під час воєнного конфлікту», «Мій шлях – Україна!». Юні краєзнавці з усієї України у доповідях висловлювали думки про актуальність поглядів Григорія Сковороди у сучасному світі, пошук власного місця у суспільстві, віру в перемогу і незламність України.

Учасники конференції подякували нашим воїнам, які боронять Україну та дають можливість брати участь у конференції. На всю Україну прозвучав вірш «Перемога» вчителя, освітянина, туриста з міста Чугуєва Валерія Бєлєвцова, який добровольцем пішов на фронт.

23 лютого 2024 року конференція продовжить роботу. Відбудеться засідання секцій «Етнографічні особливості краю», «Духовні скарби мого краю», «Глобальні наслідки війни для України та світу», «Актуальність спадщини Григорія Сковороди в контексті сьогодення», «Сенс життя у поглядах сучасної молоді».

За результатами конференції всі учасники отримають сертифікати і збірки тез. 

Сертифікати учасників:https://drive.google.com/drive/folders/14nqveYy5DYuYMjTXcDEqvIejDyY13-tE?usp=sharing

Подяки керівникам:https://drive.google.com/drive/folders/18d4Oz5JX7YrHOI4p5QYRYxy1Aw1DEcVy?usp=sharing